“Love” European Glass Festival Main Exhibition


Festival ana sergisinden görüntüler
Loading

“Love” European Glass Festival Main Exhibition

AVRUPA CAM FESTİVALİNDEN İZLENİMLER (12-19 EKİM 2015) WROCLAW-POLONYA

Festival  Anita Bialic (BB Galeri) ve Prof. Kazimiers Pawlak ( Wroclaw Sanat ve Tasarım Fakültesi) tarafından tasarlanan “Camla Oyun- Avrupa Cam Festivali projesi” 2016 Avrupa Kültür Başkenti başlığında yer alan projelerden biri olarak dört yıldır düzenleniyor.

Avrupa Cam Festivali Wroclaw da Polonya Sanatçılar Birliği, Wroclaw Sanat ve Tasarım Fakültesi ve BB Galeri tarafından yıllık olarak düzenlenmektedir.

Bu yıl festivale 17 sanatçı davet edildi. Bunlar: Elena Atrashkevic- Belarus, Zaiga Baiza- Luxembourg, Maria Bang Espersen- Denmark, Dagmara Bielecka-Poland, Latchezar Boyadjiev- Bulgaria/ Usa, Malgorzata Dajewski- Poland, Guiliano Gaigher- Italy, Montserrat Duran Muntadas- Spain, Marek Firek- Poland, Martin Janecky- Czech Republic/ Usa, Wojciech Olech- Poland, Balaz Sipos- Hungary, Verena Schatz- Austria, Petr Stacho- Czech Republic, Emma Woffenden- Great Britain, Mustafa AĞATEKİN-Turkey.

“Love” konseptinde sanatçıların hazırladığı eserler Wroclaw Glowny Station da yer alan sergi salonunda 10 Kasım a kadar açık kalacak. Sergi sonrasında farklı şehirlere de taşınarak sergilenecek.

Festivalin ilk gününde sergi ve festival açılışı yapıldı. İkinci gün ise sanatçı sunumları gerçekleştirildi. Sunumlar “Wroclaw Art and Desing Faculty” konferans salonunda gerçekleştirildi.

Ayrıca festival süresince 7 farklı galeri de kişisel ve karma cam sergileri açıldı. Festivalle ilgili daha detaylı bilgilere:

www.europeanglassfestival.com ve European Glass Festival facebook sayfasından ulaşabilir.

Yorum Yazın